Horgássz Pitykével!

Ezen a honlapon közzéteszek néhányat az általam használt horgászmódszerekből. Tarts velem, és oszd meg velem véleményedet. A honlap még alakulóban van.

Az általam használt leghatékonyabb módszer

Létezik több hatékony módszer is az állóvízi keszegek, kárászok, pontyok megfogására is. Ezek közül az én kedvencem a finomszerelékes pickeres horgászat. Ebben az esetben viszonylag kis távolságra tudjuk bejuttatni a felszerelést, de érzékenysége és finomsága könnyen kárpótolhat minket.

p1000131.jpg

Egy pickerbotom van, és több feederbotom, de a legtöbbet eddig a Shakespeare Mach 1 botomat használtam. Eléggé érzékeny spiccekkel rendelkezik, de megfelelő erőhatásra keményen viselkedik. Az ára nem egetverő, 10.000 Ft alatti botról van szó. Karbonbot, a spiccek is karbonból vannak, de ennek ellenére a leggyengébb spicc a legkisebb maszatolós kapásokat is jelzi.

shak.jpg

Nos erre, vagy a pickerbotomra a következő szereléket szoktam rakni. A Balatonon keszegezésnél nagyon jól bevált eddig.

A szükséges hozzávalók:

- főzsinór (0,16)

- előke (0,14 mm, 12-16-os horoggal)

- rövid, tört gubancgátló cső

- kerékpár szelepgumi (kb. 6-8 cm)

- karabineres forgókapocs

- gumigyöngy

- rakéta etetőkosár

A főzsinórra felhúzom a gubancgátlót, természetesen a hosszabbik fele néz a horog felé. Felhúzom a gumigyöngyöt is, ami megvédi a zsinóron lévő kötést, majd felkötöm a forgókapcsot. Kb. 20 centis előkére kötöm a 10-16-os horgot, s megpróbálom a lehető legkisebb hurkot kötni rá. Amikor ez kész van, a szelepgumiba befűzöm a horogelőkét, majd a forgókapoccsal összekötöm. A szelepgumit végül felhúzom a forgókapocsra, jó szorosan, kb. a forgókapocs feléig. Így a szelepgumi merevsége tovább biztosítja a gubancgátlást, viszont a forgó egyik fele is tud működni.

Csalinak álatlában konzerv kukoricát használok, amit nem szoktam külön ízesíteni, dipelni. A rakéta kosárba mindig édes vagy epres anyagot rakok, természetesen egy marék konzerv kukoricával, és csontival kevert anyagból.

A hatékony horgászat feltétele, hogy  megtaláljuk az adott vízben a halak tartózkodási helyét. Ezt néhány próbadobással elérhetjük, 10-15 percenként újakat dobva, és csak annyi etetőanyagot juttatva a területre, amennyit egy dobás során tudunk. Ha 10-15 percig nincs kapásunk, akkor érdemes máshol próbálkozni. Amikor megtaláltuk a halas helyet, akkor érdemes néhány gombócot bejuttatni. Ezt csúzlival, kézzel megoldhatjuk, de nagyobb távolságokban is lehetünk pontosak, ha a horogelőkét leszereljük, és az orsó dobján található klipszbe a damilt beakasztva egy helyre dobálunk 8-10 etetőkosárnyi anyagot. Ez általában a halakat elriasztja, de később, mikor visszatérnek az már etetett helyre, elég lesz annyi etetőanyagot bejuttatni pótlásként, amennyi az egyes bedobások miatt kell.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 3
Heti: 4
Havi: 4
Össz.: 7 875

Látogatottság növelés
Oldal: Egy jól működő módszer
Horgássz Pitykével! - © 2008 - 2025 - pityke.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »